ZİMEK MAKİNA

Hakkımızda

Kalite ve Tecrübemiz ile
Sektöre Yön Veriyoruz

1995 Yılında Denköy Sanayi alanında 50m2’lik bir atölye olarak  başladığımız bu yolculuğa  şuan 8000m2’lik özel üretim alanımızda mermer işleme makinaları imalatı yaparak devam ediyoruz. Hızla gelişen değişen endüstri sektöründe yüksek teknoloji ve inovasyon en önemli noktaların başında gelmektedir. Küresel rekabette ayakta kalmak ve sektörde köklü olan firmamızı geleceğe başarılı bir şekilde taşımak için teknoloji ve inovasyon yatırımları gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Ar-Ge merkezimiz, toplantı salonlarımız ve sosyal alanlarımızın bulunduğu üretim tesisimizde ilk günkü gibi ‘Yapacaksan en iyisini yap, olacaksan en iyisi ol’ anlayışıyla ilerliyoruz. Sınıfında uzman kadromuz ile tecrübe ve kaliteli işçiliği üst seviyede olan mermer makinaları üretiyoruz. Ürettiğimiz mermer makinalarını farklı ülkelere ihraç ederken sektöre katkıda bulunan öncü marka olmanın gururunu yaşıyoruz.
dsc2284-1649757576.21102.jpg

'Yapacaksan en iyisini yap, olacaksan en iyisi ol' anlayışıyla ilerliyoruz.

Hizmet Anlayışımız

Müşterilerimizin ilgi ve beklentileri, işlerin merkezinde yer alır. Onların talepleri ve sorunsuz iş akışının sağlanması en büyük önceliğimizdir. Bunun için her zaman güvenilir olmayı ve ürünlerimize değer katmayı hedefliyoruz. Ürünlerimizin kalitesi ve değeri, markamızın temel taşıdır. Her bir Zimek ürünü, mükemmel işçilik ve kaliteli malzemelerle üretilmektedir. Endüstri standartlarını sürekli olarak yeniden inceleyip üretim aşaması için son derece etkin kullanıyoruz. İnovasyon, Zimek’in DNA’sının bir parçasıdır. Her zaman daha iyi, daha akıllı ve daha verimli çözümler sunmayı hedefliyoruz. 

Doğaya olan saygımızdan dolayı, enerji ihtiyacımızı daha az fosil yakıt tüketerek karşılamak amacıyla güneş enerjisi sistemlerini kullanıyoruz. Sürdürülebilir üretimin temel ilkesinin atık yönetimi olduğunun bilincindeyiz. Zimek olarak, sadece ulusal değil, uluslararası alanda da etki yaratmayı hedefliyoruz. Ürünlerimiz dünya çapında tanınan ve tercih edilen markalar arasında hızla yerini almaktadır. Toplumumuza ve sektörümüze katkı sağlamak için aktif olarak çalışıyoruz. Eğitim, işbirliği ve yardım sistemlerinde sıklıkla destek vererek birlikte üreten birlikte gelişen bir anlayış ile yolumuza devam ediyoruz. Müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza karşı işimizin her aşamasında dürüstlük ve şeffaflık ilkesine sadık kalarak güvenilir firma olarak hizmet sunmaktayız. Her gün daha iyi olma hedefiyle çalışıyoruz. Geri bildirimleri dikkate alarak, sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Bu değerler çerçevesinde, sektörümüzde liderlik yapmayı ve güvenilir en iyi en hızlı hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Vizyonumuz

Yenilikçi bakış açısı ve tasarımları ile sektöre yön veren bir dünya markası olmak.

Misyonumuz

Çalışanlara değer vermek kaliteli, yenilikçi ürün ve hizmetler ile müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ve kendini sürekli geliştirmektir.

Değerlerimiz

Saygı, Güven, Yenilikçilik, Takım Çalışması, Sosyal Sorumluluk, Müşteri Memnuniyeti 

Başkanın Mesajı

Mermer teknolojisi alanında ürettiğimiz doğal taş işleme makinelerinde; geçmişten bugüne edindiğimiz tecrübeyi ve teknolojiyi birleştiriyoruz. Dünya’da, ZİMEK her geçen gün kendisiyle yarışır ve rekabet ortamını kuran bir markadır. Her zaman en iyisini ve en başarılısını üretmeye devam edeceğiz.

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

Research & Development

Zimek'te Arge Çalışmaları

Arge departmanımız, konusunda uzman ve yetkin personeli ile sürekli değişimi takip ederek yeni fikirler için çalışmaktadır. Ürünlerimizi sürekli değişen ve gelişen teknolojiye uygun sistemler ile birleştirerek müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak biçimde Zimek Makine’ ya özgü ve fonksiyonel modeller tasarlamaktayız.

Varolan sistematik çalışmalarımızın üzerine de yeni projeler geliştirerek; süreç ve sistemlerimizde verilecek olan hizmette en iyi ölçüyü tutturmada kullanmaktayız.

Ar-Ge çalışmalarımız ZİMEK MAKİNA’ NIN büyüme hedeflerine paralel olarak şekillenmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı hedef pazarlara uygun ürünler, rekabetçi teknolojiler ve yeni tasarımlarımızla desteklenmektedir.

Güçlü Kadro, Tecrübeli ve Dinamik Ekip

Ekibimiz

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

(Click for Details)

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

(Click for Details)

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

(Click for Details)

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

(Click for Details)

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

(Click for Details)

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

(Click for Details)

Mehmet Sarı

Yönetim Kurulu Başkanı

(Click for Details)

Kalite Kontrol

Bu noktada temel ilkelerimiz;
Doğru olanı tek seferde yapmak,
Kişisel sorumluluk almak,
İşini sahiplenmek,
Ve daima kalite odaklı çalışmaktır…
Bu kapsamda ZiMEK, toplam kalite yönetim sisteminin uygulanması ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi için her türlü desteği ve kaynağı sağlamaktadır.

Bizim için kalite; koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibiyle, dünya ölçeğindeki tüm müşterilerimizin ve paydaşlarımızın beklentilerini en iyi şekilde yerine getirerek, ‘ZiMEK’ isminin yarattığı algıyı hiçbir koşulda zedelemeden, mükemmeliyetçi kalite kültürü doğrultusunda hareket edip, mevcut kalite standartlarımızın devamlılığını sağlamaktır. Şirket politikamız ise, çalışanlarımızın kurumsal kalite bilincini benimsemeleri ve sisteme entegre olacak şekilde titizlikle çalışmalarıdır. Bu aynı zamanda, kurum kültürümüzün önemli unsurları arasında yer alan sürekli değişim ve gelişim anlamına da gelmektedir.

Fabrikamızdan Görüntüler